You are currently viewing NFT (Fungible olmayan jeton) nedir veya NFT nedir?
What is NFT(Non-fungible token) or What’s NFT?

NFT (Fungible olmayan jeton) nedir veya NFT nedir?

NFT (Fungible olmayan jeton) nedir veya NFT nedir?

Değiştirilemez jeton.

Hiçbir şeyi açıklamıyor, değil mi?

Yani burada infostan.info’da NFT hakkında basit kelimelerle açıklayacağım.

“Mevcut olmayan” kelimesinin kripto para birimleri ve blok zincirler dünyasında özel bir anlamı vardır. Benzer bir ürünle değiştirilemeyecek bir şeyi ifade eder.
Örneğin, bir bitcoin değiştirilebilirdir – birini başka bir bitcoin ile takas edin ve tamamen aynı şeye sahip olacaksınız.

Değiştirilemeyen bir öğe, başka bir şeyle kolayca değiştirilemez. Benzersiz bir takas kartını farklı bir kartla takas ederseniz, daha düşük bir kart karşılığında benzersiz, değerli bir karttan vazgeçmiş olursunuz.

NFT veya Fungible olmayan belirteç nasıl çalışır?

Değiştirilemez tokenlerin çoğunun Ethereum blok zincirinin bir parçası olduğunu bilmek önemlidir.
Dolayısıyla, takas edilemeyen belirteçler (NFT’ler) bir tür Ethereum blok zinciridir. Ethereum, Bitcoin gibi dijital bir para birimi iken. Ethereum blok zinciri, onları Bitcoin’den farklı görevleri gerçekleştirmeye yönlendiren ekstra bilgileri depolayan NFT’leri destekler. Diğer blok zincirlerinin kendi NFT biçimlerini gerçekleştirebilmesi önemlidir.

NFT’nin değeri nedir? Veya NFT satın almaya ne kadar değer?

NFT’ler gerçekten bilgisayarlı herhangi bir şey olabilir (örneğin, çizimler, müzik, indirilen ve bir yapay zekaya dönüştürülen beyniniz), ancak devam eden enerjinin büyük bir kısmı, gelişmiş işçilik satmak için teknolojiyi kullanmakla ilgilidir. Değeri açıklamadığını biliyorum ama basit kelimelerle denememe izin verin.

Dogecoin bir NFT değildir, ancak bir dogecoin’in GIF’i olabilir.

“Harika tweetlerimi satın alıyorum” satırını uydururken, o kadar anlamsız bir şeyi düşünmeye çalışıyorduk ki gerçek olmayacaktı ya da temelde anlamsız görünüyordu. Belli ki Twitter’ın arkasındaki organizatör bir tanesini 3 milyon dolara utangaç bir fiyata sattı.

NFT’yi Nereden Satın Alabiliriz? Veya NFT Nasıl Satılır?

NFT (Fungible Token) satın almanıza yardımcı olan birçok borsa var,
Ama benim kişisel favorim ve kullanımı kolay OPESEA.

Opensea’da oturum açmak için metamask’a veya başka bir kripto cüzdanına sahip olmanız gerekir, cüzdanınızı buna takar takmaz NFT’leri (Tahmini Olmayan Token) alıp satmaya başlayabileceksiniz.

Leave a Reply